AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA WSPOMAGAJĄCA TWOJĄ PŁODNOŚĆ

Zwiększ swoją płodność

Podczas prób zajścia w ciążę, bardzo prawdopodobne jest zagubienie się w natłoku wskazówek, co należy, a czego nie należy robić, aby zwiększyć płodność. Jedną, niezmienną radą jest z pewnością to: bądź aktywna fizycznie!

Nie oznacza to, aby od razu zacząć przygotowywać się do maratonu, chodzi po prostu o włączenie umiarkowanej aktywności fizycznej do swojego codziennego trybu życia.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, oprócz zwiększenia aktywności fizycznej wypróbuj także Kubeczek FERTI·LILY – niehormonalne urządzenie medyczne, które zwiększa szansę na poczęcie o 48%.

W jaki sposób aktywność fizyczna wpływa na próby poczęcia?

Badania wykazują, że kobiety, którym brakuje ruchu przejawiają niższą płodność niż te, które prowadzą aktywny tryb życia [1]. Brak ruchu często związany jest z nadwagą i wskaźnikami BMI powyżej normy.

To, co z kolei (zgodnie z licznymi badaniami) może przyczyniać się do zaburzeń związanych z układem rozrodczym (np. problemy z owulacją, nieregularne cykle) [2]. Ćwiczenia mogą pomóc w osiągnięciu zdrowego BMI. Jeśli zmagasz się z nadwagą, szczególnie związaną z PCOS – może to znacząco obniżyć twoje szanse na zajście w ciążę.

Wdrażanie regularnych treningów może pomóc w przygotowaniu twojego ciała do poczęcia. Dotyczy to także mężczyzn, jako że aktywność może ograniczyć ryzyko niewielkiej ruchliwości plemników.

Jest to idealny pretekst, abyście wraz z partnerem włączyli treningu do waszej codziennej rutyny ;). Dodatkowo ćwiczenia wzmacniają mięśnie, między innymi serce.

Jest to niesamowicie istotne, jako że w trakcie ciąży serce musi pompować niemal dwa razy więcej krwi aby zapewnić zdrowy rozwój twojemu dziecku.

Trudno określić, jaka ilość ćwiczeń ma rzeczywisty wpływ na poprawę płodności, jednak nie podlega to wątpliwości, że aktywność fizyczna poprawia stan twojego zdrowia, szczególnie jeśli połączona jest ze zbilansowaną dietą. Ten zrównoważony tryb życia może zapewnić ci większe szanse na naturalne zajście w ciążę.

Tę radę zapewne też już słyszałaś, ale postaraj się również ograniczyć poziom stresu. Częste ćwiczenia mogą ci w tym pomóc [3]. Chociaż brzmi to jak klasyczne, bezskuteczne stwierdzenie „nie martw się”, to 15-minutowy pilates lub jogging rzeczywiście pomaga się zrelaksować. Skupienie na pracy całego ciała i mięśni pozwala na oczyszczenia umysłu ze stresu i toksyn.

Praca z domu i siedzący tryb życia mogą stanowić pewną przeszkodę w znalezieniu sposobów na bycie aktywnym fizycznie. Z tego względu złączyliśmy nasze wysiłki wraz z trenerem personalnym Davem Kalkmanem, aby zaproponować ci trening całego ciała, do którego nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu.

Jeśli brakuje Ci czasu na jego wykonanie to potwierdzamy, że świetnie wykonuje się go także przed telewizorem lub między spotkaniami!

Ćwiczenia

4-5 rund*
10 pompek
10 wykroków (na każdą nogę)
10 brzuszków
10 przysiadów
10-sekundowy plank (deska)

Zbyt proste? Zwiększ liczbę powtórzeń do 15-20 lub dodaj obciążenie w postaci hantli!

*Pamiętaj, by przeprowadzić krótką rozgrzewkę przed treningiem, aby ograniczyć ryzyko kontuzji.

Bibliografia:

[1] Gudmendsdottir SL, et al. Menstrual cycle abnormalities in healthy women with low physical activity: The North-Trondelag population-based healthy study. J Phys Act Helath 2014;11:1133-1140.
[2] Dag ZO et al. Impact of Obesity on infertility in women. J Turk Ger Gynecol Assoc 2015;16:111-117.
[3] Mayo Clinc Staff. Exercise and stress: Get moving to manage stress. March 8, 2010

Fertilily badge 02 small-01
AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA WSPOMAGAJĄCA TWOJĄ PŁODNOŚĆ
Przewiń na górę