AKUPUNKTURA – W JAKI SPOSÓB WPŁYWA NA PŁODNOŚĆ

Przedłużające się próby zajścia w ciążę mogą sfrustrować nawet najbardziej cierpliwą osobę.
Chociaż istnieją duchowe sposoby na utrzymanie pozytywnego nastawienia, takie jak na przykład medytacja, wiele par chce mieć pewność, że wypróbowało już wszelkie możliwe, naturalne metody zwiększenia szans na poczęcie.
Jednym z naszych celów jest wsparcie par w naturalnym zajściu w ciążę, dlatego skontaktowaliśmy się z jednym z ekspertów ds. naturalnej płodności.
Zajmująca się akupunkturą Aggie van Baal podpowie, w jaki sposób możecie zwiększyć szanse na poczęcie.

Czym jest akupunktura?

Akupunktura jest częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) i od tysięcy lat pomaga ludziom z różnymi problemami fizycznymi i medycznymi.

Według chińskich lekarzy, wszystko skupia się wokół energii zwanej “Qi”.

Akupunktura przywraca równowagę ciała i duszy oraz zapewnia swobodny przepływ energii. Osoba zdrowa posiada niezakłócone i zbilansowane Qi, natomiast w momentach ból lub napięcia emocjonalnego staje się ono niezrównoważone.

W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest dodanie energii w miejscach, gdzie jest jej za mało oraz zabranie jej stąd, gdzie jest jej za dużo.

Każdy punkt akupunkturowy przynosi odpowiedni rezultat, dlatego poprzez odpowiednie dobranie odpowiednich miejsc przywraca utraconą wcześniej równowagę.

W jaki sposób działa akupunktura?

Podczas każdego zabiegu, akupunkturzysta nakłuwa różne części ciała za pomocą cienkich, sterylnych igieł.

Według Aggie “Energia przepływa przez ciało poprzez meridiany, sieć kanałów łączących Qi z narządami.

Tam, gdzie meridiany wychodzą na powierzchnię znajdują się punkty akupunkturowe. Nakłuwania tych punktów przywraca w ciele równowagę”.

Akupunktura przed zajściem w ciążę

Jednym z ulubionych cytatów Aggie dotyczącym medycyny chińskiej jest: “przed zasadzeniem nasion należy użyźnić glebę”. Powyższy aforyzm jak najbardziej odnosi się do planowania ciąży. Metaforą macicy w medycynie chińskiej jest “pałac dziecka”. Dlatego zgodnie z powyższą maksymą – najpierw należy przygotować ciało (pałac), aby później mogło w nim zawitać upragnione dziecko.

Nasza ekspertka wskazuje także, że zdrowy cykl menstruacyjny stanowi odpowiedni początek dla prób zajścia w ciążę. Jeśli twój cykl menstruacyjny jest nieregularny, zbyt długi lub krótki, miesiączki są bolesne lub cierpisz z powodu PMS, to mogą być to oznaki zaburzenia równowagi. Aggie podpowiada, że akupunktura zwiększa szansę na zajście w ciążę poprzez:

  • Pomoc w uregulowaniu cyklu menstruacyjnego
  • Poprawę krążenia do macicy i jajników
  • Poprawę jakości komórek jajowych
  • Wzmocnienie układu odpornościowego
  • Obniżenie stresu

Jak długo trwa terapia za pomocą akupunktury?

Aggie zaleca, aby w przypadku niepłodności uczestniczyć w sesjach akupunktury przez co najmniej 3 miesiące, aby uregulować cykl menstruacyjny.

Choć może się to wydawać nietuzinkowym, a nawet lekko odstraszającym pomysłem, akupunktura jest jednym z naturalnych sposobów na zwiększenie swoich szans na zajście w ciążę.

Oprócz zabiegów, Aggie poleca także stosować zrównoważoną dietę i aktywny tryb życia – nie tylko z uwagi na ich wpływ na samą płodność, lecz także z uwagi na cały przebieg ciąży. Aby śledzić inne wskazówki Aggie, odwiedź także jej profil na Instagramie: @balaanzacupunctuur.

Jeśli jednak akupunktura nie jest metodą skrojoną na twoją miarę, wypróbuj nasz Kubeczek FERTI·LILY.

Jest to niehormonalne urządzenie medyczne, które może zwiększyć Twoje szanse na zajście w ciążę nawet o 48%

Fertilily badge 02 small-01
AKUPUNKTURA – W JAKI SPOSÓB WPŁYWA NA PŁODNOŚĆ
Przewiń na górę