Problemy z erekcją u młodych mężczyzn

Zaburzenia erekcji to coraz powszechniejszy problem. Wbrew pozorom, dotyka on nie tylko mężczyzn w wieku dojrzałym. Coraz częściej na kłopoty z erekcją uskarżają się także młodsi panowie.
Dobrze byłoby zatem czegoś się na temat zaburzeń erekcji dowiedzieć. Warto byłoby poznać ich najczęstsze przyczyny oraz rzecz jasna skuteczne metody ich leczenia.

Czym są zaburzenia erekcji?

Pojęcie zaburzeń erekcji może brzmieć dość enigmatycznie dla niewtajemniczonych. Tymczasem to nic innego jak niezdolność do uzyskania bądź również utrzymania wzwodu. Nietrudno domyślić się tego, że zaburzenia erekcji mogą uniemożliwiać bądź znacząco utrudniać odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego.

Jak dochodzi do erekcji?

Zanim dowiemy się, jakie są najczęstsze przyczyny problemów z erekcją u młodych mężczyzn, dobrze byłoby w ogóle dowiedzieć się, w jaki sposób do erekcji dochodzi. Otóż wzwód jest efektem pobudzenia neuronów przywspółczulnych. Na skutek ich pobudzenia dochodzi do rozkurczu tętniczki, która z kolei odpowiada za odprowadzenie krwi do ciała gąbczastego.

Jakie są przyczyny problemów z erekcją?

Problemy związane z osiągnięciem oraz utrzymaniem wzwodu mogą mieć naprawdę rozmaite przyczyny. Można wyróżnić wśród nich między innymi choroby ogólnoustrojowe, takie jak, chociażby cukrzyca typu drugiego. Kłopoty ze wzwodem mogą być także skutkiem zażywania niektórych leków bądź też efektem kłopotów natury emocjonalnej.

Zaburzenia erekcji – diagnostyka

Aby można było mówić o przyczynach zaburzeń erekcji, najpierw trzeba przeprowadzić odpowiednią diagnostykę. Powinna być ona rzetelna i uważna. W pierwszej kolejności warto udać się do lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania i w razie potrzeby wyda skierowanie do jakiegoś lekarza specjalisty. Niekiedy konieczna może okazać się również wizyta u seksuologa bądź psychoterapeuty. Bądźmy przygotowani zarówno na badania laboratoryjne, obrazowe, jak i

Wpływ innych chorób na erekcję

Jak już zaznaczono wyżej, na problemy z erekcją mogą wpływać różnego rodzaju choroby. Mowa tu przede wszystkim o cukrzycy, ale również o miażdżycy czy też o chorobach układu krążenia. Niekiedy zaburzenia erekcji powiązane są z depresją bądź nerwicą.

Ćwiczenia fizyczne i dieta na zaburzenia erekcji

Zanim zdecydujemy się na zażywanie jakichś leków, zalecone mogą nam być ćwiczenia fizyczne oraz odpowiednio zbilansowana dieta. Dzięki ruchowi fizycznemu być może uda nam się poprawić krążenie, jak również zmniejszyć objawy cukrzycy, jeśli na nią cierpimy. Należałoby także zastanowić się nad wprowadzeniem zmian w swoim jadłospisie. Warto ograniczyć czerwone mięso, jak również tłusty nabiał. Zamiast tego sięgajmy po świeże owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste.

Leczenie zaburzeń erekcji

Leczenie zaburzeń erekcji wymaga odpowiedniego podejścia. W przeciwnym bowiem razie efektów nie będzie lub nie będą one tak satysfakcjonujące jakbyśmy tego chcieli. Powszechnie wykorzystywane są środki farmakologiczne, jak również różnego rodzaju suplementy.

Leki na zaburzenia erekcji

Leki na zaburzenia erekcji można podzielić na te dostępne na receptę oraz na te, które dostępne są bez recepty lekarskiej. Wśród substancji czynnych, które najczęściej znajdują się w medykamentach wymienić można, chociażby sildenafil, avanafil czy vardenafil. Najlepiej będzie, jeżeli leczenie będzie konsultowane na bieżąco z lekarzem prowadzącym. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że będzie efektywne.

Najczęściej raportowane efekty uboczne dla PDE5i to:

W leczeniu zaburzeń związanych z erekcją stosowana jest między innymi substancja aktywna określana między innymi jako PDE5i. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją pewne skutki uboczne wynikające z kuracji tym preparatem. Wśród nich wyróżnić można przede wszystkim nudności, jak również bóle głowy czy uczucie zatkanego nosa. U niektórych mężczyzn pojawić mogą się także przejściowe i łagodne zaburzenia widzenia.

Działanie leków na zaburzenia erekcji

Leki wykorzystywane w terapii zaburzeń erekcji mogą mieć różną skuteczność. Dobra wiadomość jest taka, że w zdecydowanej większości przypadków udaje się dobrać środek przynoszący pacjentowi poprawę. Niekiedy jest ona dostrzegalna bardziej, a innym razem nieco mniej. Wiele zależy od stopnia zaawansowania problemu, a także od jego pośrednich i bezpośrednich przyczyn.

Testosteron w leczeniu zaburzeń erekcji

Niekiedy w leczeniu zaburzeń erekcji wykorzystuje się testosteron. Kiedy jest on wskazany? Przede wszystkim wówczas, gdy zaburzenia erekcji wynikają bezpośrednio z niedoboru tego hormonu. W zdecydowanej większości przypadków taka kuracja okazuje się skuteczna.

Palenie tytoniu może prowadzić do zaburzeń wzwodu. Suplementy w leczeniu zaburzeń erekcji

Nałogowi palacze zapewne wiedzą, że ten nałóg może prowadzić do mniej lub bardziej poważnych zaburzeń wzwodu. Jeśli doświadczamy zaburzeń erekcji, które wynikają między innymi z palenia papierosów, warto byłoby rozważyć sięgnięcie po suplementy. Pomóc może chociażby preparat z wierzbownicą drobnokwiatową. Niekiedy przydaje się również pokrzywa, która wzmaga produkcję testosteronu.

Aparaty próżniowe w leczeniu zaburzeń erekcji

W leczeniu zaburzeń erekcji wykorzystywane są również aparaty próżniowe. Ta metoda uchodzi za niesamowicie skuteczną. Zazwyczaj stosowane są one w skojarzeniu z farmakoterapią.

Zaburzenia erekcji na tle psychicznym

Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn mogą wynikać także z zaburzeń psychicznych. Wśród nich można wymienić chociażby depresję czy zaburzenia lękowe. Niekiedy problemy z osiągnięciem wzwodu wynikają z przemęczenia oraz z chronicznego stresu. Jeżeli zaniedbujemy swój odpoczynek i ciągle wykonujemy jakieś prace, musimy liczyć się z tym, że prędzej czy później się to na nas odbije. Jeżeli podejrzewamy, że problemy z erekcją związane są z jakimiś zaburzeniami psychicznymi, udajmy się po prostu do psychiatry lub psychoterapeuty. Dzięki temu, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że uda nam się właściwie zdiagnozować problem.
Fertilily badge 02 small-01
Problemy z erekcją u młodych mężczyzn

Dodaj komentarz

Przewiń na górę