WSPARCIE KLINICZNE

TEST KOMPATYBILNOŚCI Z NASIENIEM

Żel FERTI·LILY został przetestowany na kompatybilność ze spermą. Produkty przeznaczone do kontaktu z nasieniem, takie jak preparaty stosowane w zapłodnieniu in vitro (IVF), podlegają rutynowym badaniom. Wskaźnik przeżywalności plemników utrzymujący się na poziomie >80% oznacza, że produkt jest określony jako przyjazny plemnikom.

Test HSSA (analiza przeżywalności plemników) ocenia zdolność nasienia do pozostania w ruchu po ekspozycji na próbkę produktu. Te badania kliniczne zostały przeprowadzone przez niezależne laboratorium Embroytech.

Wyniki pokazują, że preparat z łatwością zdał test HSSA, wykazując utrzymanie ruchliwości plemników na poziomie 95% po 24 godzinach ekspozycji na Żel FERTI·LILY.

RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKÓW PO 24
GODZINACH EKSPOZYCJI

TEST IN VITRO

Przeprowadzono test in vitro w celu określenia, czy Żel FERTI·LILY tworzy barierę dla plemników. Gdyby taka bariera powstawała, uniemożliwiałaby ona plemnikom dotarcie do szyjki macicy. Wyniki badania pokazały, że plemniki bez problemu penetrowały i migrowały w kontakcie z Żelem FERTI·LILY.

Żel FERTI·LILY w wyniku badań klinicznych został określony jako przyjazny plemnikom,
umożliwiający migrację spermy, bezpieczny i efektywny w użyciu jako lubrykant
dla par starających się o dziecko.

[1] Vargas, Josefina, et al. “Sperm toxicity of “nonspermicidal” lubricant and ultrasound gels used in reproductive medicine.” Fertility and sterility 95.2 (2011): 835-836.

NIECH STARANIA O DZIECKO
BĘDĄ RADOSNE I PRZYJEMNE

Fertilily badge 02 small-01
Przewiń na górę